Roma Polgárjogi Mozgalom Szabolcs - Szatmár - Bereg Megyei Szervezete

Az RPM Szabolcs Megye Hírei

A Roma Polgárjogi Mozgalom Szabolcs Szatmár Bereg megyei szervezete Alapszabálya

 

A „Roma Polgárjogi Mozgalom Szabolcs Szatmár Bereg Megyei Szervezete”

egyesület alakuló közgyűlésén alapszabályát a következőkben állapítja meg:

 

I. általános rendelkezések:

 

1. Az Egyesület neve:             Roma Polgárjogi Mozgalom Szabolcs Szatmár Bereg Megyei                                                                                        Szervezete     

                                                                       (továbbiakban: Egyesület)

2. Az Egyesület székhelye:     4450. Tiszalök arany J. u. 13.

3. Az Egyesület jogállása: önálló jogi személyiségű társadalmi szervezet

4. Működése kiterjed az ország egész területére.

    Az Egyesület Különösen Közhasznú minősítésű – tevékenységét ennek megfelelően végzi.

Az Egyesület az alábbi cél szerinti közhasznú tevékenységeket végzi (1997. évi CLVI. törvény 26. § c) szerint):

(5.) kulturális tevékenység,

(TEÁOR szerint: 91.12 Szakmai érdek-képviselet, 91.33 Máshova nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység)

(10.) gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet,

(TEÁOR szerint: 91.12 Szakmai érdek-képviselet, 91.33 Máshova nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység)

(11.) hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése,

(TEÁOR szerint: 91.33 Máshova nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység)

 

II. A Egyesület célja és tevékenysége

 

A Egyesület céljai:

1. Az Egyesület célja fellépni a romák egyenjogúságáért, emberi méltóságáért, a társadalmi szolidaritásért és méltó helyük kiküzdéséért az európai népek közösségében.

2. Az Egyesület önkéntes és öntevékeny társadalmi Egyesület, melynek tagjai és pártolói sokoldalú – társadalmi, gazdasági, jogi, szociális, egészségügyi, munkaerő-piaci, oktatási, kommunikációs, közösségfejlesztési, kulturális és közéleti – aktivitások útján, és önzetlen személyes hozzájárulásukkal is elő kívánják mozdítani a magyar romák jogainak és jogos érdekeinek érvényesülését, kultúrájuk, értékeik megőrzését és gazdagítását.

3. Ezért különösen: a jogállamiság, az alkotmányos rend érvényesülése érdekében küzd a diszkrimináció, a polgárokat sújtó hátrányos megkülönböztetés ellen, a roma kisebbség egyéni és kollektív jogainak elismertetéséért és védelméért, a korszerű roma identitás kiteljesítéséért, a polgári jogegyenlőség követelményének társadalmi elfogadtatásáért.

4. Az Egyesület önkormányzati elven működő érdekvédelmi és érdekképviseleti társadalmi szervezet. Az Egyesület jogi személy.

Az Egyesület a következő fő tevékenységek révén valósítja meg céljait:

5. Kezdeményezője, szervezője, koordinálója és támogatója a roma közösségek problémáit enyhítő programoknak, akcióknak. Polgárjogi akciókat szervez, véleményt nyilvánít, állást foglal társadalmi kérdésekben.

6. Kezdeményezően hozzájárul a cigány családok, közösségek problémáinak valósághű feltárásához, azonosításához, jelzéséhez és elemző-értékelő bemutatásához a helyi, regionális, országos és Uniós fórumokon egyaránt.

7. Rendszeres és hiteles tájékoztatást folytat a magyarországi romák életével kapcsolatos lényeges történésekről, és dokumentálja azt a számára hozzáférhető eszközökkel. Rendezvényeket, konferenciákat szervez, kiadványokat, publikációkat jelentet meg

8. Támogatja a magyarországi romák kultúrájának megőrzésére, gazdagítására vállalkozó törekvéseket, és a roma etnikumhoz tartozók valamennyi történeti emlékének feltárását, megőrzését és hamisítatlan, értő megismertetését.

9. Fokozatosan kiterjedő, az igényekhez igazodó, szakszerű és értő tanácsadó szolgáltatásokkal segíti az ezt igénylő roma személyeket, családokat ügyeik intézésében, jogaik érvényesítésében, teljes társadalmi tagságuk elérésében.

10. A helyi társadalom összefogását, önsegítő és problémamegoldó készségét és képességét javító közösségszervező aktivitásokkal igyekszik a rászorulók segítségére lenni. A rasszista, jogtalan bánásmód eseteiben, ill. azok megelőzése és elszigetelése érdekében támogatja a korszerű és demokratikus antidiszkriminációs kezdeményezéseket, intézkedéseket és polgárjogi aktivitással is fellép. Támogatja és elősegíti a romák egyéni és kollektív jogainak érvényesítését, jogos érdekeinek helyi és országos szinteken való politikai megfogalmazását, megjelenítését, képviseletét.

11. Szuverén, partneri együttműködésre törekszik a Egyesület céljai elérése érdekében minden olyan személlyel és szervezettel, aki, illetve amely szervezet – a roma közélet területén belül vagy azon kívül-,  képes és kész a Egyesület céljainak megvalósításában együttműködni.

12. Kéri és várja a magyar állam, önkormányzatok és hatóságok, valamint az Európai Unió szervezetei és szervei támogató hozzájárulását a Egyesület által követett célok megvalósításában, és ugyancsak kész arra, hogy – saját, önálló, demokratikus döntései alapján –, a maga eszközeivel támogassa az államok hasonló programjainak, akcióinak sikeres megvalósítását.

 

III. A Egyesület tagjai:

 

1. Az Egyesület tagjai lehetnek mindazok, a természetes személyek, akik elfogadják a Egyesület céljait és alapszabályát, nincsenek eltiltva a közügyektől, aláírják, és kötelezettséget vállalnak az Egyesület céljainak megvalósítása érdekében történő közreműködésre és a tagdíj megfizetésére.

2. A tagsági jogviszony létesítéséhez, az alakuló közgyűlésen való alapítói részvétel, illetve a továbbiakban belépő tagok esetén két mozgalmi tag ajánlásával ellátott, az Elnökséghez írásban eljuttatott belépési szándéknyilatkozat, és az alapszabály elfogadását igazoló nyilatkozat szükséges.

3. Az Egyesület pártoló tagja lehet az a magyar és külföldi magán- vagy jogi személy, aki adományaival segíti az Egyesület munkáját, de abban tagként nem kíván részt venni.

Más egyesületekkel, kisebbségi szervezetekkel, kisebbségi önkormányzatokkal az Egyesület, társulási, szerződéses viszonyt alakíthat ki. A szerződésben kell szabályozni a tagsági, képviseleti joggyakorlás módját.

4. A tagsági viszony megszűnik:

- a tag halálával

- a tag kilépésével

- tag kizárásával

- a bíróság közügyektől eltiltó határozatával

5. A tag az Elnökséghez írásban eljuttatott nyilatkozattal kiléphet az Egyesületből.

6. Ha a tag veszélyezteti az Egyesület céljainak megvalósulását, az Elnökség – a tag előzetes meghallgatása, vagy ennek megkísérlése után – javaslatot tehet kizárására. A döntés a közgyűlés hatásköre, döntését a jelenlévő tagok minősített többségének igen szavazatával hozza.

 

IV. A tagok jogai és kötelezettségei:

 

1. A tagok egyenlő jogokkal és kötelezettségekkel rendelkeznek.

2. A tag választhat és választható az Egyesület szerveibe.

3. Betekinthet az Egyesület irataiba, a szervezetre vonatkozó információkat megismerheti, arról véleményt nyilváníthat.

4. A Egyesület céljait segítő, illetve szervezetére vonatkozó kérdésekben javaslatot tehet, döntéseket kezdeményezhet

5. A tag kötelessége a Egyesület céljai érdekében vállalt feladatok ellátása, az Mozgalmi munkában való részvétel és a tagdíj fizetése.

6. Az Egyesület minden tagja azonos szavazati joggal rendelkezik, és részt vehet az Egyesület működését érintő minden kérdésről rendelkezni jogosult közgyűlés döntéshozatalában. A szavazati jogát minden tag személyesen gyakorolhatja. Tisztségviselőül bármelyik tag megválasztható.

7. Az Egyesület tagja köteles a közgyűlési határozattal meghatározott mértékű, 300.-Ft/fő/negyedév, tagdíjat megfizetni, továbbá köteles tevékenyen közreműködni az egyesületi célok megvalósítása érdekében: a közgyűlés által meghatározott konkrét programok végrehajtása érdekében.

 

V. A Egyesület szervezete:

A Közgyűlés

 

1. Az Egyesület legfőbb szerve a közgyűlés. A Közgyűlés az Egyesület tagjaiból áll, évente legalább egyszer gyűlést tart. A közgyűlést az elnökség nevében az elnök, illetőleg Pénzügyi Ellenőrző Bizottság nevében ennek a testületnek az elnöke hívja össze.

2. A tagok egyharmadának írásos, a javasolt napirendet megjelölő kezdeményezésére a közgyűlést a kézhezvételtől számított 30 napon belül össze kell hívni.

3. A közgyűlés összehívása írásban, a javasolt napirend, a helyszín és időpont megjelölésével, legalább az ülést megelőző 8 nappal történik. Az éves beszámolóval foglalkozó közgyűlés e napirendjét írásban kell elküldeni.

4.A közgyűlésre meg kell hívni a tagokat és Pénzügyi Ellenőrző Bizottságot. A közgyűlés nyilvános, zárt ülést csak személyiségi jogokat, érintő magántitkot, vagy az Egyesület üzleti titkait érintő napirend esetén lehet többségi szavazással elrendelni.

5.A közgyűlés határozatképes, ha a tagok több mint fele jelen van. Határozatképtelenség esetén a közgyűlést azonos napirendi pontokkal 10 nap elteltével újra össze kell hívni. Az így ismét összehívott közgyűlés akkor is határozatképes, ha a tagok legalább egyharmada megjelent.

6. A Közgyűlés - eltérő rendelkezés hiányában - határozatait egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza, szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt. A közgyűlés a tisztségviselőket (vezetőket), és a testületek tagjait titkos szavazással választja meg.

7. A Közgyűlés hatásköre:

- Az Alapszabály elfogadása, módosítása

- Saját munkarendjére vonatkozó szabályok megállapítása

- A tagsági díj mértékének megállapítása

- Az Egyesület más szervezettel való egyesülésének és feloszlatásának ügye

- Az Egyesület feloszlása esetén a Egyesület vagyonáról rendelkezés

- Az Elnök és a tisztségviselők, az ügyintéző-képviseleti és az ellenőrző szerv megválasztása, illetve visszahívása elnökségi javaslat alapján.

- Döntés az Elnökség és Pénzügyi Ellenőrző Bizottság, és a tisztségviselők beszámolóinak elfogadásáról

- Az éves költségvetési tervezet elfogadása

- A Közgyűlés hatáskörébe tartozó fegyelmi ügyekről való döntés

- Döntés a megyei, regionális tagszervezetek befogadásáról, illetve kizárásáról

- A Közgyűlés jogosult eljárni az elé terjesztett Mozgalmi közügyekben.

8. Az alapszabály módosításához, tag kizárásához és az Egyesület feloszlásának (egyesülés, megszűnés) kimondásához a tagok összessége kétharmadának szavazata (minősített többség) szükséges.

9. A Közgyűlésről kivonatos jegyzőkönyvet – lehetőség szerint hangfelvételt – kell készíteni.

10. A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell:

- az ülés helyét,

- időpontját

- a jelenlévők névsorát

- a tervezett és elfogadott napirendi pontokat

- az elfogadott határozatok pontos szövegét, előterjesztőjük nevét és a határozat sorszámát

-a szavazások számszerű eredményét – lehetőség szerint a támogatók, ellenzők, tartózkodók számának megjelölésével.

11. A Közgyűlés határozatait nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza, a elnökségi tagok és Pénzügyi Ellenőrző Bizottság megválasztása titkos szavazással történik. A Közgyűlés határozatait írásba kell foglalni, és 15 napon belül közölni kell az érintettekkel.

12. A közgyűlési jegyzőkönyveket és határozatokat, keletkezésük sorrendjében az Mozgalmi Iratok Tárában kell nyilvántartani, azok a tagok számára nyilvánosak.

 

VI. Elnökség

 

1. Az Elnökség a Egyesület ügyintéző, képviseleti szerve. Tagjai a közgyűlés által 3 évre a tagok közül a megyei választókerületek szerveződésének megfelelően a feladatra választott 1 fő Elnök, 2 fő Elnökhelyettes és 10 fő ügyvivő elnökségi tag. A elnökségi tagok kooptálással választanak maguk közé a betöltetlen választókerületi ügyvivői helyre az adott választókerületből elnökségi tagot.  Az így kooptált ügyvivő mandátuma a kooptálást követő első közgyűlésig tart, melyen a közgyűlés vagy megerősíti Őt, vagy nem. Az Elnökségbe csak 5 fő ügyvivő kooptálható, Nagyobb üresedés esetén Közgyűlést kell összehívni.. Az elnökségi tagok megbízatása megválasztásuk (vagy kooptálásuk) jogerőre emelkedésekor kezdődik.

2. Az elnökségi tagsági megbízatás megszűnik:

- a megbízás lejártával

- lemondással

- a tagsági viszony megszűntével

- elhalálozással

- közgyűlési felmentő határozattal

3. Az elnökség megbízatása az új testület megbízatásának kezdetekor jár le. Az elnökségi tag a Elnökségnek illetve a Közgyűlésnek írásban eljuttatott nyilatkozatával lemondhat tisztségéről.

 

4. Az Elnökség feladatai:

- két közgyűlés közötti időszakban szervezi a Egyesület tevékenységét

- gondoskodik a Közgyűlés határozatainak végrehajtásáról

- dönt támogatások, felajánlások elfogadásáról

- elkészíti a Egyesület költségvetését és munkatervét

- elkészíti a Egyesület éves munka-, és pénzügyi beszámolóját

- vezeti a tagnyilvántartást

- gondoskodik az Mozgalmi Iratok Tára nyilvántartásáról

- gondoskodik a Egyesület gazdálkodásának szabályszerűségéről

- ellátja azokat a feladatokat, amelyeket a közgyűlés vagy a jogszabály előír

- megállapítja saját, valamint az ügykezelői feladatokat végzők munkarendjét

- tagjai közül ügyvezető alelnököt, valamint egyéb feladatokra megbízottakat választ

- gyakorolja a munkáltatói jogokat a Egyesület alkalmazottai felett. E jogok gyakorlásával, teljesen vagy részben egy tagját is megbízhatja.

5. Két közgyűlés közötti időben az Elnökség dönt minden olyan kérdésben, amely nem tartozik kizárólag a közgyűlés hatáskörébe. Döntéseiről, intézkedéseiről a következő közgyűlésen az Elnökség köteles beszámolni.

6. Az Elnökség jogosult a Mozgalmat terhelő kötelezettségek (szerződések) és illető jogok vállalásáról - a közgyűlés ill. tagok felé beszámolási és tájékoztatási kötelezettség mellett - dönteni.

7. Az Elnökség ügyrendjét maga határozza meg. Döntéseit egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza, kivéve azokat az eseteket, ahol jogszabály minősített többséget ír elő, szavazategyenlőség esetén az Elnök szavazata dönt.

 

Az Elnökség működése:

 

8. Az elnökség szükség szerint, de évente legalább 4 alkalommal negyedévente ülést tart.

9.Az elnökség ülései a Egyesületi tagok számára nyilvánosak, zárt ülés személyiségi jogokat, valamint üzleti titkokat érintő napirendek esetében többségi szavazással rendelhető el.

10. Az üléseket az elnök hívja össze írásban, az ülést megelőzően legalább nyolc nappal. Halaszthatatlan sürgősség esetén, rendkívüli elnökségi ülés faxon, táviratban korábbi időpontra is összehívható. A meghívónak tartalmaznia kell:

- az ülés helyét

- időpontját

- a tervezet napirendet

- rendkívüli ülés esetén a sürgősség okát

11. Az elnökség határozatképes, ha tagjainak több mint fele jelen van, határozatképtelenség esetén az ülést 8 napon belül újra össze kell hívni.

12. A testületi ülésről jegyzőkönyvet kell vezetni, amely tartalmazza:

- az ülés helyét

- idejét

- a jelenlévő tagok nevét és a meghívottakat

- a tervezett és elfogadott napirendi pontokat

- az elfogadott határozatok pontos szövegét, sorszámát és előterjesztőjük nevét

- a szavazások számszerű eredményét – lehetőség szerint a támogatók, ellenzők, tartózkodók nevének megjelölésével.

13. Az elnökség jegyzőkönyveinek, határozatainak nyilvántartási és kezelési szabályai megegyeznek a Közgyűlési jegyzőkönyvekével.

 

VII. A Egyesület vezető tisztségviselői és az összeférhetetlenség

 

1. Az Egyesület vezető tisztségviselői: az Elnök, az Elnökhelyettesek, továbbá az ügyvezető elnökségi tagok, valamint Pénzügyi Ellenőrző Bizottság tagjai. Megbízatásuk időtartama 3 év, a megbízatás lejártával újra választhatók .A tisztségviselők az Alapszabályban és a munkarendben foglaltak szerint látják el feladatukat.

2. Az Egyesület Közgyűlése, illetőleg az Elnökség döntéshozatalában nem vehet részt az a személy, aki, illetőleg akinek közvetlen hozzátartozója, élettársa a határozat alapján:

- kötelezettség, vagy felelősség alól mentesül

- bármilyen más előnyben részesül, illetőleg a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt. (Nem minősül előnynek a Egyesület cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető, nem pénzbeli szolgáltatás, illetve a Egyesületi tagoknak, a tagsági jogviszony alapján nyújtott, az alapszabálynak megfelelő cél szerinti juttatás.)

3. A döntéshozatalra vonatkozó napirendi pont elfogadása után az összeférhetetlenséget jelezni kell az érintettnek, illetve arra bármely tag hivatkozhat. Vita esetén a kérdésben határoznia kell a testületnek.

4. Az elnök feladatai:

- képviseli a Mozgalmat

- gondoskodik a Közgyűlés és az Elnökség üléseinek összehívásáról

- összehívja és vezeti a testületi üléseket, amelyeknek tagja

- aláírási-utalványozási jogot gyakorol

- gondoskodik a testületi határozatok végrehajtásáról

- munkáltatói jogokat gyakorol

- indítványozhatja az etikai, és az ellenőrző bizottság összehívását e testületek elnökeinél

- a tagság pénzéről a kezelőket elszámoltatja

- a kiadások számláit ellenőrzi

- megbízólevél kiadása pénzügyek intézéséhez

- harmadik személyekkel való szerződések megkötése

- a tagság észrevételeit mindenkor figyelembe kell venni, a Közgyűlés határozatainak megfelelően kell az intézkedéseket megtennie

6. Az elnökségi tagok (Ügyvivők) feladatai:

Gondoskodnak a Egyesület szakmai munkájának tervezéséről, megszervezéséről és részterületük képviseletéről. Szervezik szakterületük programjait. Ellátják az Elnökség által rájuk bízott szakmai, képviseleti, irányítási, helyettesítési feladatokat. Részt vesznek az elnökségi munkában.

 

 

 

VIII. Pénzügyi Ellenőrző Bizottság

 

1. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság a Egyesület pénzügyi ellenőrző vizsgálati szerve. Az alakuló Közgyűlés 3 tagú Pénzügyi Ellenőrző Bizottságot választ. A Bizottság a tagjai közül elnököt választ. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság tagja, vagy annak hozzátartozója nem lehet a Egyesület más szervének tagja. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság tagjainak megbízatása 3 évre szól. Megbízatásuk lejárta után újraválaszthatók. Mandátumuk a megbízás jogerőre emelkedésétől kezdődik és az új tag jogérvényes megbízatása időpontjában, szűnik meg.

A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság tagjának megbízatása megszűnik:

- a megbízás lejártával

- lemondással

- mozgalmi tag esetén a tagsági viszony megszűntével

- elhalálozással

- közgyűlési felmentő határozattal

- tagságot kizáró összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével

2. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság munkarendjét maga állapítja meg.

3. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság szükség szerint, de évente legalább 2 alkalommal tart ülést, valamint szükség szerint de legalább évente, vizsgálat alapján jelentést készít a Egyesület gazdálkodási és adminisztrációs tevékenységéről, a törvényes célszerű és szabályszerű ügyviteléről, valamint a Egyesület tevékenységének erkölcsi-etikai követelményeinek érvényesüléséről.

4. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság a Egyesület szerveitől, tisztségviselőitől információt, jelentést, felvilágosítást, beszámolót kérhet, a Egyesület irataiba betekinthet. Szükség esetén a Közgyűlés összehívását kezdeményezi, vagy maga rendelkezik a közgyűlés összehívásáról.

5. A Pénzügyi Ellenőrző Bizottság munkájáról, a vizsgálat eredményéről évente a közgyűlésnek beszámolót készít és véleményezi a költségvetési tervet, valamint az éves beszámolót.

 

IX. Az Egyesület vagyona, gazdálkodása

 

1. Az Egyesület bevételi forrásai:

- tagdíjak

- pályázati támogatások

- egyéb pénzbeli és dologi támogatások, felajánlások

- gazdálkodás során elért eredmény amely csak az egyesület céljaira használható fel

- az Egyesület közhasznú céljainak megvalósítása érdekében folytatott vállalkozási tevékenysége eredményei

- a vagyona hasznosítása során elért bevétel

- működési költségek fedezésére kapott támogatás, adomány

2. A tagok által befizetett tagdíjak, valamint minden, a közös célt szolgáló befizetés az Egyesület vagyonát képezi. Az Egyesület vagyona oszthatatlan. Az Egyesületi tagság bármilyen módon történő megszűnése esetén a tagot az Egyesület vagyonából semmilyen térítés nem illeti meg.

3. Az Egyesület a tagok által befizetett tagdíjakból a tagok önként vállalt egyéb juttatásaiból, illetőleg a külső támogatók által juttatott összegekkel gazdálkodik. Az Egyesület, gazdálkodása során nyereségre nem törekszik.

4. A tagsági díjakat az Egyesület elsősorban - fenntartási,- ügyviteli költségek, valamint az Egyesületet terhelő járadékok és adók megfizetésére használja fel.

5. Az Egyesület éves költségvetés alapján gazdálkodik. Az egyesület tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok azonban csak esedékes tagdíjbefizetésük mértékéig.

6. Az Egyesület megszűnése esetén vagyonáról az alapszabály vagy a közgyűlés rendelkezik. Ha a vagyon hovafordításáról ezek nem rendelkeznek, továbbá ha az egyesület feloszlatással szűnik meg vagy a felügyelő szerv ennek megszűnését állapítja meg, vagyona a hitelezők kielégítése után állami tulajdonba kerül, és azt közérdekű célra kell fordítani.

7. Az Egyesület működéséről a külön jogszabályok előírásai szerinti üzleti könyveket kell vezetni és azokat az üzletév végén le kell zárni. Az üzletév végével a képviselő az egyesület gazdálkodásáról a közgyűlés számára mérleget, a gazdálkodás eredményéről vagyonkimutatást készít.

8. Az Egyesület céljának megvalósítása érdekében támogatókat keres, az elfogadott támogatást a lehető leghatékonyabban és legrövidebb időn belül az elérni kívánt cél támogatására, elősegítésére fordítja, az esetleges maradvány összegeket hasonló célok támogatására fordítja, rendezvényeket tart, melyek bevételeit a rendezvény céljában meghatározott körben használja fel.

9. Az Egyesület vagyona felhasználható különösen:

-működési kiadásainak fedezésére

-céljai megvalósítását segítő ingó és ingatlan dolgok vásárlására illetve bérletére

-szervezetek támogatására

-rendezvények költségeinek finanszírozására

-programok kidolgozásának költségeire

-munkabér, tiszteletdíj, költségtérítés, ösztöndíj, pályadíj fizetésére

10. A Egyesület tagjai a szervezetben végzett feladataik ellátása során keletkezett indokolt költségek megtérítésére és munkájuk arányában tiszteletdíjra a vonatkozó jogszabályok és Egyesületi, elnökségi döntések figyelembe vétele mellett jogosultak.

11. A Egyesület vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében, azokat nem veszélyeztetve folytat. A gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt az alapszabályban meghatározott célok megvalósítására fordítja.

12. Az önálló jogi személyiségű tagszervezet működésével kapcsolatos adósságokért, vagy szabálytalan működéséből eredő adósságokért az egyesület, mint önálló jogi személy nem vállal felelősséget.

13. Pályázatokhoz az önálló jogi személyiségű szervezeteknek 500. 000. Ft. Feletti összeg esetében az elnök köteles tájékoztatni az Elnökséget.

 

XI. A Egyesület intézményei

 

- Az Egyesület céljainak megvalósítására, adminisztrációs feladatai ellátására irodát hozhat létre,

  melynek vezetőjét az Elnökség nevezi ki.

- Az Egyesület céljainak megvalósítása érdekében önálló kulturális, tudományos, média-, és egyéb

  tanácsadó és szolgáltató intézményt hozhat létre.

- Időszakos, és alkalmi kiadványokat jelentet meg, ad ki, nyomtatott és elektronikus médiumokat

  tarthat fenn.

- Az intézmények szervezeti és működési szabályait és feltételeit az elnökség határozza meg.

 

 

 

 

 

XII. Záró rendelkezések

1. Az Egyesület bírósági nyilvántartásba vétellel jön létre.

2. Az egyesület pártpolitikai tevékenységet nem folytat, politikai pártoktól független, azoktól támogatást nem fogad el, és pártokat a maga részéről semmilyen formában nem támogat.

3. A Egyesület bankszámlájáról való rendelkezés joga az elnököt és az elnökhelyetteseket együttesen illeti meg. Az Elnökség az Elnök rendelkezési jogosítványai gyakorlására, – akadályoztatása esetén – egy másik elnökségi tagot is kinevezhet.

4. A Egyesület tagjai tagdíjat fizetnek, melynek összegét a közgyűlés állapítja meg évente.

5. A Egyesület fenti Alapszabályának szövege megegyezik a Egyesület 2006. június 10-én tartott alakuló közgyűlésén az alapító tagok által elfogadott Alapszabállyal.

6. A jelen okiratban nem szabályozott kérdésekre egyrészt az egyesülésekről szóló 1989. évi II. tv. rendelkezései, másrészt a később meghozandó közgyűlési határozatok az irányadók.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 1
Heti: 22
Havi: 65
Össz.: 38 672

Látogatottság növelés
Oldal: RPM Szabolcs megye Alapszabálya
Roma Polgárjogi Mozgalom Szabolcs - Szatmár - Bereg Megyei Szervezete - © 2008 - 2024 - rpmszabolcsmegye.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »